עץ הוא אחד מחומרי הגלם היפים ומעוררי השראה שמייצג עבורנו את הטבע, השימוש בעץ הפך לפופלארי ולחלק אינטגרלי כמעט בכל גינה פרטית, דק , פרגולה, גדר או כל רהיט אחר.

שימון דק1

שימון דק 2

תחזוקת הדק

הדק הוא אחד האלמנטים המרהיבים ביותר בגינה וסוגיי הדקים רבים ומגוונים.

רובנו משקיעים לא מעט כסף על מנת להעשיר את מראה הבית והגינה בדק מרהיב. ולאחר שסיימנו בפרוייקט של הקמת ובניית הדק עלינו לקחת בחשבון שאם ברצוננו לשמור על הדק שלנו יפה ובריא יש מספר פעולות פשוטות שעלינו לבצע ולחזור עליהם מידי פעם ובכך נדאג שהדק שלנו יישאר יפה איכותי ובריא לאורך זמן.

שימון הדק

פעולת שימון הדק היא פעולה חשובה מאין כמותה ורצוי לבצע אותה כל מספר חודשים , זו היא למעשה פעולה תחזוקתית בסיסית שתשמר את הדק לאורך זמן ותשפר את מראהו באופן ניכר.

 

באיזה חומר נבחר ומה סדר הפעולות

כשלב ראשון יש להשתמש בחומר ניקוי לעץ שיבהיר את העץ מעט ויסיר כתמים לא רצויים, פעולה זו נעשת בעזרת חומר ניקוי מיוחד שמפוזר על העץ באמצעות רולר או מרסס וקרצוץ הדק היטב באמצעות מטאטא כביש , קירצוף הדק בצורה נכונה יוציא שומנים ולכלוכים לא רצויים מהעץ ויעזור לפעולת השימון להיקלט טוב יותר על גבי העץ.

לאחר הניקוי יש להמתין 24 שעות.
לאחר שביצענו את השלב הראשוון נעבור לשלב העיקרי - השימון עצמו.

בדיקה שהמשטח נקי מכל שמן ולכלוך לא רצוי.
ניסוי הגוון במקום נסתר לפני היישום המלא.
אין ליישם אם ידוע מראש על גשם ב48 שעות הקרובות וכמו כן בשמש ישירה.
יישמו את החומר עד לטמפרטורה של 30 מעלות בלבד.

יישמו את החומר באופן אחיד ורציף וחזרו על הפעולה רק לאחר שצבעתם את המשטח כולו פעם אחת לפחות.

העזרו בתווית היצרן ובידקו מה הם זמני הייבוש בין שכבה לשכבה.

המתינו לפחות 24 שעות לפני דריכה מחודשת על המשטח.

חשוב לציין שישנם בשוק יצרנים לא מעטים של חומרי הבהרה ושמנים לעץ בגוונים שונים ובמחירים שונים , נסו לקבל המלצה מחבר ,עיינו היטב בתווית היצרן ובחרו את טיבו של החומר בעזרת בעלי מקצוע.

אנו באלעד הדברה וגינון בעלי ניסיון עשיר בתחום העץ נשמח לעמוד לרשותכם ולתת לכם הצעה לשימון הדק ללא עלות תוך התחשבות במצבו של העץ .