מערכת השקיה היא חלק בלתי נפרד מגינה מתוחזקת פורחת ויפה , מדינת ישראל  מזוהה כמדינה חמה שבה רוב חודשי השנה הינם חודשים חמים . 

ארון השקייה

למה צריך מערכת השקיה אוטומטית ?

אז הקמנו את הגינה שתמיד רצינו , שתלנו מגוון רחב של עצים, שיחים שונים ופרחים השקענו כסף רב באדניות ,כדים ושילמנו לבעל מקצוע סכום נאה עבור גינה יפה בחזית הבית הפרטי או הבניין המשותף. כדי שכל ההשקעה לא תרד לטמיון עלינו לקחת בחשבון שהצמחייה המגוונת זקוקה למים בצורה שוטפת ורציפה מכמה סיבות עיקריות :

א. חיסכון במים – מערכת השקיה שתוכננה היטב מראש חוסכת לנו מים בצורה משמעותית והוכיחה את עצמה כיעילה יותר מהשקייה ידנית שהינה השקייה ממוקדת ולא חסכונית כלל.
הצמחייה מעדיפה לקבל כמויות קטנות של מים לאורך זמן מאשר כמות גדולה וממוקדת של מים שמאבדת למעלה מ 50% בשל כושר ספיגה נמוך והתאדות מהירה של מים כאשר משקים בזמנים לא נכונים .

ב. חיסכון בזמן ובקרה – מערכת השקיה נועדה להקל על חיינו ולחסוך לנו זמן רב , תכנות המערכת היא ברוב המקרים דבר פשוט שהגנן שלנו מבצע עברנו , מערכת השקייה נותנת לנו בקרה על כמות המים הנדרשת עבור כל אל אלמנט בגינה ומאפשר לנו גמישות בהשקיה והתאמת מחשב השקייה לעונות השנה ולצריכים הייחודים של הגינה שלנו .

ג. מיקוד ההשקיה – באמצעות טכנולוגיות שונות שהתפתחו עם השנים בעולם הרחב של מערכות ההשקיה בשוק הגינון הפרטי  כמו למשל מערכת השקיה במרפסת , המערכות האוטמטיות יודעות לגעת בכל פרט בגינה ולמעשה יודעות להשקות כל אלמנט המצוי בגינה בין אם זאת מדשאה ענקית ועד לפריט הכי קטן כמו כד דקורטיבי השופע פרחים עונתיים, יתרה מזו כיום מערכות ההשקיה יודעות לשלב משאבות דישון אוטומטיות שיודעות לפזר חומריים חיוניים לגינה ללא מגע אדם ולהעשיר את מראה הצמחים בצורה נהדרת .

מבנה מערכת השקיה ומה השוק מציע?

מערכת השקיה היא דבר מאד דינמי והיא מאוד תלויה במורכבות הגינה וברצון הלקוח , מערכות בסיסיות בנויות ממחשב חד קווי  שיודע להפעיל קו השקייה בסיסי ועד למערכות מורכבות יותר שמפעילות מס' קווים גדול  המשלבות בתוכן מערכות דישון אוטומטיות.

מערכת  השקיה בנויה בד"כ  מבקר (מחשב) השקיה , וסת לחץ , פילטר מים, ברזים אוטומטים ( קו אחד או יותר ) ומשאבות דישון המצריכות התקנה נוספת של שסתום אל חזור  .

השוק מציע מגוון רחב של פתרונות , וחברות רבות מהארץ ומהעולם מציעות שלל מוצרים בטווחי מחיר  שונים .

התקנת מערכת השקיה בצורה מקצועית –

התקנת מערכת השקיה הינה תהליך חשוב ורצוי שהיא תעשה בצורה נכונה אם מחשבה מקדימה על מנת שהתהליך ישיג את המטרה הרצויה .

אנו באלעד הדברה וגינון מתמחים בהתקנת מערכות השקיה במרפסות , בגגות , בדירות גן בגינות פרטיות או בפארקים.

אנו עובדים עם החברות המובילות בשוק ונדע לתת לכם ולגינה שלכם את הפתרון הנכון, המקצועי ובמחיר הוגן .

צרו קשר עוד היום ולא תתחרטו .

  מערכת השקייה בגג